FLEXİNEB

Flexineb™ hızlı, portatif , sessiz çalışan ve kullanımı kolay bir at nebülizatör cihazıdır. Gürültülü kompresörler ve kullanımı elverişsiz ve pratik olmayan boru ve bağlantılar olmadan çalışır.

Flexineb™, mükemmel portatif özellikte oup, Nortev in tescilli teknolojisi ile Lityum iyon pilini tekrar şarj olmasına gerek kalmadan tam üç saat çalışabilmektedir. Flexineb aynı zamanda kolayca inhaler olarak kullanılmaya uygun duruma getirilebilir.


İlaçlar:

Flexineb sistemi kortikostereoitler, bronşiladatörler, tuzlu çözelti ve antibiyotikleri de içeren ilaçların geniş bir yelpazede uygulanabilir ve bunlardan ideal aerosol oluşumunu sağlamak üzere tasarlanmıştır. Flexineb sistemi MDIs (Ölçülebilir doz inhalatörleri) adapte edilebilir.

Temizleme ve Dezenfeksiyon:

Temizlik kolaydır – sadece ılık sabunlu su ile yıkayın. Dezenfeksiyon da kolaydır, bunun için soğuk sterilizasyon yöntemleri uygulanır.

Medikasyon hacmi :

Standart olarak 10 ml lik ilaçlama kabı bulunmaktadır. Ayrıca 20 ml lik büyütme kabı da eklenmek üzere bulunmaktadır. Böylelikle ilaç kabı hacimi 30 ml ye çıkmaktadır. Kullanım sonrası kapta ilaç kalmamaktadır.

Kullanım kolaylığı ve Rahatlığı:

Flexineb kullanılan materyalin esnekliği ve yumuşaklığı nedeniyle atın burnuna rahatsızlık vermeden rahatça yerleştirilmektedir. Altta bulunan çıkış kapakçığının kolayca ayarlanabilir olması nedeniyle istenilen konuma getirilerek kolay nefes alma ve ilacın etki edeceği şekilde solunumuna imkan verilmektedir.

Görülebilirlik:

Aerosol tutma kabının ön tarafta olması ve saydam olması nedeniyle uygulayıcının Flexineb teknolojisi ile oluşturulan aerosol buğunun at tarafından nefes alışı ile nasıl içine çekilip bu odacığın nasıl boşaldığını görmesi mümkün olabilmektedir.

Aksesuarlar:

Sistemin aksesuarları bir AC/DC güç sağlayıcı sistem içi pil ve kullanma kılavuzu ve uygun bir saklama kabı içermektedir.